BAFDER Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 5 Şubat 2023 Pazar günü  İstanbul/Kadıköy’deki dernek binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısı, divan heyetinin seçimi ile başladı. Genel kurula katılan üyelerin oy birliği ile divan başkanlığına Bülent Arslan, divan başkan yardımcılığına Lütfi Anlayışlı, katip üyeliğe İsmail Tosun ve Uğur Dündar seçildiler. Gündemin okunmasının ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde İstiklal Marşı okunarak toplantı gündem maddelerine geçildi.

Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Tolgahan Acar faaliyet raporunu okuyarak son 3 yılda gerçekleştirdikleri faaliyetleri genel kurula aktardı. Başkan Acar konuşmasında; pandemi dönemindeki kısıtlı şartlara rağmen dernek faaliyetlerini devam ettirdiklerini, selesepet topkandil kültürünü İstanbulda’da yaşatmak amacıyla Kadıköy’de yürüyüş düzenlediklerini, Aziz Şehidimiz Tolga Pehlivan adına Bafra’da bir kütüphane kurulmasına destek olduklarını, ülkemizde yaşanan deprem ve sel felaketleri için yardım kampanyaları düzenlediklerini belirtti.

Faaliyet raporunun okunmasından sonra denetim kurulu raporu genel kurula takdim edilerek, mevcut yönetim kurulunun ibrası oylandı. Mevcut yönetim kurulu’nun ibra edilmesinin ardından yeni yönetim kurulu adayları kendilerini genel kurula takdim ettiler. Ardından yapılan seçimlerle birlikte derneğin yeni dönem yönetim, denetleme, disiplin ve balotaj kurulları belirlenmiş oldu.

Seçilen yönetim kurulu adına söz alarak bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Mustafa Kürşat PEKŞEN, görev alacakları süreç içerisinde İstanbul’da Bafralılar’ın sesi olmaya devam edeceklerini belirterek, dünyanın her bir köşesinde; iş, sanat ve spor dünyasında yer alan Bafralı’ları bir araya getirmek için titizlikle çalışacaklarını ifade etti. Başkan PEKŞEN sözlerine şöyle devam etti: ‘Derneğimiz kurulduğu günden bu yana Bafra’mızın kültürel değerlerini yaşatmak için çok kıymetli organizasyonlara imza atmıştır. Derneğimiz geçmişten bugüne iş, sanat, spor dünyasındaki Bafralıların bir araya geldiği önemli bir platform olmuştur. Bugünden itibaren de yeni yönetim kadrosu olarak ana gayemiz sadakatle bağlı olduğumuz memleketimize ve hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet etmek olacaktır.’

Derneğin eski yöneticilerinden Lütfi Anlayışlı ve Şükrü Köse de Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin tarihine ışık tutan konuşmalar yaparak, yeni yönetime başarılar dilediler.  Divan Kurulu adına bir konuşma da derneğin geçmiş dönem başkanlarından Bülent Arslan tarafından gerçekleştirildi. Bülent Arslan yaptığı konuşmada derneğin geçmişten bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatarak yeni dönemde derneğin çok daha başarılı çalışmalara imza atacağından emin olduklarını ifade ederek, yeni yönetime başarılar diledi.

Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin yeni yönetim kurulu ve diğer organlar aşağıdaki şekilde oluştu:

Mustafa Kürşat PEKŞEN (Mühendis, İş İnsanı) – Yönetim Kurulu Başkanı

1990 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra’da tamamlamıştır. 2014 Yılında İTÜ Gemi İnşaatı Fakültesinden mezun olmuştur. Kurucusu olduğu KY Deniz Hava Teknolojileri A.Ş ve Keyparts Denizcilik Ltd. firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulunda Genel Sekreter, 47. Dönem Yönetim Kurulu’nda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

Erdal ÇAKMAK (Mühendis, İş İnsanı)- Başkan Vekili

1973 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise tahsilini Bafra’da tamamlamıştır. 2006 Yılında YTÜ Gemi İnşaatı Fakültesinden mezun olmuştur. Onaltı yıl denizcilik sektöründe tersanelerde çalıştı. Kurucu ortağı olduğu Medgem Mühendislik İnş.Denizcilik San.ve Tic.Ltd.Şti şirketinde çalışmaya devam ediyor.

Hasan Hüseyin YILMAZ (Serbest Avukat) – Genel Sekreter

1994 Vezirköprü doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Vezirköprü’de tamamlamıştır. 2017 Yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ekim 2018 tarihinden beri Beşiktaş’ta mukim Libra Hukuk & Danışmanlık’ta avukat olarak çalışmaya devam ediyor.

Erdal KAYA (Avukat)- Sayman

1978 Bafra doğumludur. Orta ve lise öğrenimini Bafra Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzun süredir amatör olarak futbol oynamakta ve halen İstanbul Barosu Futbol Takımının kaptanlığını yapmaktadır.

Burçak KURT (Mühendis, İş İnsanı) –Başkan Yardımcısı

1988 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra’da tamamlamıştır. 2010 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi inşaa mühendisliğinden mezun olmuştur. Kurucusu olduğu BTMteknik A.Ş firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tolgahan ACAR (Mühendis, Girişimci) – Başkan Yardımcısı

1983 Almanya doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olarak başarı ile tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Bilgi İşlem Koordinatörlüğünde birim yöneticisi olarak görev almaktadır, aynı zamanda Takıtak girişiminin kurucusudur. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevler almakta ve Bafder’de 2017-2023 arasında dönem başkanlığı yapmıştır. Mentor ve konuşmacı olarak birçok üniversite ziyaretleri ile öğrenciler ile bir araya gelmektedir.

Mert EREL (Yönetici, Koordinatör)  - Başkan Yardımcısı

1977 Ankara doğumlu, aslen Samsun/Bafra’lı olan Mert EREL, ilk kurumsal çalışma hayatına 1996 yılında United Colors Of Benetton mağazasında başlamıştır. 1997 ve 2000 yıllarında Pepsi -Fruko Tamek A.Ş. De Satış departmanında geliştirme yöneticisi görevini üstlenmiştir. 2002 yılında Erikli Su İstanbul Kurumsal bayiliğinde satış, sonrasında ise genel merkezinde lokal bayiliklerin kurulumu ve gelişimini tam zamanlı saha çalışmaları ile gerçekleştirmiştir. 2005 yılı bir girişimci olarak yaklaşık 5 yıl kendi işini yapmıştır. Ardından Gümüş Su A.Ş’de saha operasyon kadrosunda bölgesel aktif bir yönetici olarak görev almıştır. Mert EREL, 2016 yılı itibari ile Coldwell Banker Türkiye (Master Franchise) bünyesine saha yöneticisi olarak katılmıştır. 2021 Nisan ayı itibarıyla da; TOR Holding’in iştiraki olarak yeni  kurulan bir grup şirketi Trem Turkey A.Ş. oluşumunda Genel Koordinatörlük görevini üstlenerek geçen 1 yılın ardından da şirketin bağlı olduğu TOR Holding bünyesinde eş zamanlı olarak Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörlüğü görevini de üstlenmiştir.

Emel Hatice YAYLACI  (Ögretmen) - Başkan Yardımcısı

1983 Sivas Gürün doğumludur.Orta ve lise öğrenimini Bafra Anadolu  Lisesinde tamamladıktan sonra 2005 yılında  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun olmuştur.17 senedir Istanbul da sınıf öğretmenliği yapmaktadır.15 senedir ailesiyle birlikte anaokulu ışletmeciliği yapmaktadır.

Aydın ÇELİK (İş İnsanı) - Başkan Yardımcısı

1978 Kuşçular Köyü /Bafra doğumlu, 1990 yılında Kuşçular ilk öğretim okulundan mezun olmuştur. 2 kız babası. 1996 İstanbul'a gelmesinin akabinde Digital Baskı, Matbaa ve Reklam şirketi sahibidir. Özel ilgi alanı doğa sporlarıdır.

Ayyüce Ülkü ÇELİK (Spor Okulları Koordinatörü) - Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

2001 İstanbul doğumludur. Prof. Faik Somer Spor Lisesi mezunudur. Nişantaşı Üniversitesinin takımında 2 yıl yer aldıktan sonra Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamak adına geçiş yapmıştır. Fenerbahçe Spor Okullarında , (Kartal) Cimnastik Okulunun aynı zamanda da Boran Akademi Pilates/ Reformer (Kartal )şubelerinin sorumlusudur.

Hızır Ali TUBAY  (Yatırım Danışmanı)- Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1992 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra Lisesi’nde, lisans eğitimini Finans bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Gedik Yatırım’da yatırım uzmanlığı yapmaktadır.

Buse HERGÜL (Öğrenci) – Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

2002 İstanbul doğumludur. 2020 yılında Kartal Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünü kazanmıştır. Şu anda 2. sınıfta olup eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi'nde Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünü okumaktadır. Öğrenciliği gereği düzenli bir işte çalışmasa da ortaokul ve lise düzeyinde matematik özel dersi vermektedir.

Şeref Atakan ER (Mühendis) - Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1991 Bafra doğumludur. Bafra Anadolu Lisesi ardından İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. Anatolia Geneworks şirketinde Yazılım Koordinatörü ve Gömülü Yazılım Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Emre BARAN (Öğrenci) - Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1999 Bafra doğumludur. İlk öğretim eğitimini Bafra’da, lise eğitimini Trabzon Yomra Fen Lisesi’nde tamamlamıştır.Şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 6. Sınıfta olup intörn hekim olarak ihtisasına devam etmektedir.

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri

Sami Kulaksız, Ali Yumurtacı, Erhan Sağlam

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

Alpay Işın, Burak Anlayışlı

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

Mete Koca, Uğur Dündar, Osman Yılmaz

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

Murat Varol, Oğuzcan Erduran

Balotaj Kurulu Asil Üyeleri

Buse Coşkun, Hakan Acar, Barış Özdemir

Balotaj Kurulu Yedek Üyeleri

Hüseyin Çiloğlu, Ömer Can Yılmaz

 

 

 

                                                                                                                                                 

Image: 
BAFDER Yeni Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri